Grand Theft Auto Serileri

Grand Theft Auto Serileri

219
0
PAYLAŞ
gta_serileri

gta_serileri1997 yılında serinin ilk oyunu piyasaya çıktığında son derece büyük bir patlama yaratmış ve özellikle de o dönemin fun oyunları arasında olması nedeniyle herkes tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştı. Bundan sonra ise daha ilk oyunda büyük hâsılat yaparak oyunun daha çok serisinin geleceğini daha o günlerden zaten belli etmişti.

Bunu yanı sıra üstelik oyun şu sıralar çok uzun bir zamandan bu yana büyük bir merak içinde beklenilen yeni serisini piyasa sürmüşken, bu gün kadar yaklaşık olarak 220 milyon gibi son derece yüksek bir satışa da imza attığını söylemek gerek. Birçok kişi tarafından adeta oyunlar arasında bir devrim yarattığı ortak bir görüş halini alan GTA Serileri, piyasaya çıkan son seri ile de şu ana kadar yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık hasılatı geride bırakmış durumda.
GTA 1
İlk çıktığında yani 1997 senesinde sadece kuş bakışı açısı ile oynan bu son derece kaliteli oyun, o dönemki durumlara göre 2 boyutlu olarak tasarım haline getirilmiş ve piyasaya sunulmuştu. O dönemler hikâye açısından belki biraz basit kaçsa da, oyunculara sunduğu özgürlükçü yanı ile milyonlarca oyun severin gönlünde daha o zaman taht kurmuştu.
GTA 2
İlk oyundan iki yıl sonra, yani 1999 yılında piyasaya çıkan GTA 2 serisi genel olarak GTA 1 gibi aynı şekilde yine kuş bakışı açı ile piyasaya sunulmuş fakat hikâye bu defa biraz daha sağlam tutulmuştu. Aslına bakılırsa GTA 2 car games 3D olarak bir tasarım halinde sunulmak istenmiş fakat o dönemin konsollarının bu durumu kaldıramayacağı bilinmekteydi.
GTA 3
Belki de en büyük devrim bu seride atılmış ve çok farklı noktada bakışın önü açılarak Xbox ve play station 2 sayesinde ilk kez TPS açı görünümü ile ilerisi adına gelecek olan büyük durumlar görünmüş ve 2001 yılında piyasaya sunulmuştu. Bu büyük devrimin bir diğer adı ise açık dünya görüşü olmuş ve GTA birçok oyuna da bu sayede ilhan kaynağı olmuştu.
GTA Vice City
Tüm dünyada en büyük patlamayı yapan seri hemen bir yıl sonra 2002 yılında GTA vice city ile olmuştu. Özellikle de o zamanlar her ne kadar herkesin evinde bir bilgisayar olamasa bile internet cafeler dolmştu.
GTA 4
Tam bir derin hikâye ile oyun severlerle 2008 yılında buluşan GTA 4, Xbox 360 ve Play station 3 ile büyük bir devrim yapılarak artık basit hikâye kurgusu bir kenara bırakılmıştı. Şimdi GTA Serileri içinden yeni bölümü GTA 5 ile oyun severler ile buluşmuş durumda.

PAYLAŞ
Önceki makaleEn Ünlü Savaş Oyunları
Sonraki makaleGTA Modları
Gtadestek.com 7 Nisan 2013 yılından beri siz değerli Gta oyuncularına Kaliteli paylaşımlar sunarak Sitemizde güzel vakit geçirmenizi ayrıca Gta oyunlarına değer katacak araba yamaları ve diğer mod paylaşımlarıyla oyunu sıkılmadan oynamanızı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK