Gta Vice City Araba Nasıl Yüklenir ? Resimli Anlatım

Gta Vice City Araba Nasıl Yüklenir ? Resimli Anlatım

15854
4
PAYLAŞ
gta_vc_araba_nasil_yuklenir_14

Merhaba arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşımız yazmış doğruda yazmış bu nedenle nasıl yüklenir rehberi  hazırlamak istedik. İlk olarak ihtiyacımız olan programı şuradan indirelim. Resimli anlatım da oyuna yükleyeceğimiz araç Nissan Silvia ,  siz Gta Vice City Araba Yamaları kategorimizden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Araba yamasını indirelim ve içerisinde bulunan dosyaları bir klasöre çıkaralım.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_01

VC Ver klasöründeki dosyalar Vice City için III yazan klasördeki dosyalar Gta III için o yüzden VC Klaösüründeki dosyaları kullanacağız. Readme dosyasını sakın silmeyin çok ihtiyacımız olacak. Şimdi GTA VC MOD installeri açalım.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_02

Programı çalıştırıyoruz ardından Continue > tıklıyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_03

İlk seçeneği işaretliyoruz ardından Next’e basıyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_04

Ardından İkinci seçeneği işaretliyor ve Next’e basıyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_05

Turuncu ile olan kısımda oyunun kurulu olduğu dizini belirtiyoruz. Yeşil ile olan kısımda ise Klasöre çıkarttığımız modun VC Ver klasörünü seçiyor ve Next’e basıyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_06

Hangi araba ile yer değişeceğini soruyor bize. Tabi şuana kadar hangi araç olduğunu öğrenmedik. Bunun için Readme dosyasını açıyoruz.(Not: VC Ver klasörüne girerek hangi araç olduğunu öğrenebiliriz fakat Readme içinde yazan kodlar bir sonraki hamlede işimize yarayacağı için o dosya içinden bulmamızda yarar var.)

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_07

Gördüğümüz gibi Manana isimli araç ile yer değiştiriyormuş modumuz. Şimdi tekrar Gta Mod Installer’e dönüyor ve araba listesinden Manana’yı seçiyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_08

Manana’yı buluyor ve Next’e basıyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_09

Bu kısımda ise aracın fizik bilgilerini girmemiz gerekiyor. Fakat bu kadar şeyi nerden bulupta yazacam diyebilirsiniz sorun yok Readme dosyasının içerisinde yer alıyor hepsi. Şimdi tekrar dosyaya dönüp o bilgileri alalım.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_10

bu kodları programda ilgili yerlerine yazıyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_11

Ardından Next’e basıyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_12

Yedeklensin mi sorusu karşımıza geliyor buna hayır diyoruz.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_13

Yükleme işlemi tamamlandı. Şimdi oyuna girip araba kullanabiliriz. Peki nerden bulacaksınız bu arabayı ? etrafta gezerek arabaya ulaşabilirsiniz ama ben hemen sürmek istiyorum diyorsanız o zaman istediğiniz arabayı yanınıza çağırmak için buradaki programı kurmanız gerekmekte.

gta_vc_araba_nasil_yuklenir_14

Buda bu bütün işlemlerin sonunda ortaya çıkan görüntü 🙂 Hepinize iyi oyunlar Arkadaşlar..

4 YORUMLAR

  1. selamun aleykum cevap verecegınızden suphelıyım ama cok acıl benım cozemedıgım bı sorun var nıssan sılvayı manana ustune yukledım ammavelakın oyuna gırdıgımde carsp programından 140 a geldıgım gıbı oyun kapanıyor yada yol ustune manana modelı görüldüğü gibi oyun kendını kapatıyor cevap vermenızı umuyorum ıyı aksamlar

    • kodlarda bir hata yapmışa benziyorsunuz modu tekrar yükleyin ve kodlara dikkat edip tam kopyalayın.. Resimli anlatımda gayet güzel ve açıklayıcı bir biçimde aktardık..

BİR CEVAP BIRAK